
Co za cios w Trzaskowskiego! Pogrążył go serwis "Demagog"
W ramach dyskusji podczas debaty Karol Nawrocki wytknął Rafałowi Trzaskowskiemu, że ten buduje tylko 60 mieszkań komunalnych rocznie.
Trzaskowski skonfrontowany z faktami – mieszkania tylko na papierze. Demagog oficjalnie potwierdził
Podczas debaty prezydenckiej Karol Nawrocki wytknął Rafałowi Trzaskowskiemu, że Warszawa pod jego rządami oddaje do użytku zaledwie 60 mieszkań komunalnych rocznie. Trzaskowski próbował podważyć te dane i poprosił, by niezależny serwis fact-checkingowy „Demagog” zweryfikował wypowiedź rywala. Okazało się jednak, że to Nawrocki miał rację – „Demagog” oficjalnie potwierdził, że w latach 2018–2024 w Warszawie oddano łącznie 423 mieszkania komunalne, co daje średnio właśnie około 60 rocznie.
Ta sytuacja była wyjątkowo niewygodna dla Trzaskowskiego, który próbował budować swój wizerunek na skuteczności i nowoczesnym zarządzaniu stolicą. Publiczna weryfikacja przez niezależny serwis obnażyła realną skalę inwestycji komunalnych i pokazała, że deklaracje kandydata KO nie wytrzymują zderzenia z faktami.
W trakcie debaty Nawrocki punktował Trzaskowskiego nie tylko w kwestii mieszkań, ale również w sprawach finansowania przez miasto fundacji zagranicznych oraz powiązań z obcymi interesami. Dla konserwatywnego wyborcy to kolejny dowód, że Trzaskowski często operuje sloganami, które nie mają pokrycia w rzeczywistości, a jego polityka mieszkaniowa jest daleka od oczekiwań warszawiaków.