''Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości''

 

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)


Czy jednak – nawiązując do pierwszej części zacytowanego fragmentu – Polska jest posłuszna Bożej woli?

Siostra Faustyna Kowalska, znana z objawień Jezusa, które miały miejsce w latach 1931-1938, otrzymała wiele przesłań dotyczących miłosierdzia Bożego. W kontekście Polski, w jej Dzienniczku znajdują się słowa Jezusa odnoszące się bezpośrednio do Polaków.

Jezus miał mówić o Polsce jako o "ostatnim bastionie" miłosierdzia. W jednym z przesłań przekazał, że Polska ma szczególną misję szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego. W Dzienniczku Faustyny można znaleźć odwołania do tego, że Polska powinna być przykładem dla innych narodów. Jezus podkreślał wagę modlitwy oraz życia w zgodzie z Bożymi przykazaniami.

Warto zaznaczyć, że przesłania, które siostra Faustyna otrzymywała, koncentrowały się przede wszystkim na potrzebie zaufania Bogu i szerzenia miłości oraz miłosierdzia wśród ludzi. Jej wizje i doświadczenia miały na celu przypomnienie o znaczeniu Bożego miłosierdzia w codziennym życiu.
 
Zachęcam do zapoznania się z "Dzienniczkiem" s. Faustyny, aby poznać te objawienia w bardziej szczegółowy sposób.

Cóż powiedzieć o Polsce współczesnej – kraju, w którym liczba katolików topnieje, społeczeństwo staje się coraz bardziej oziębłe religijnie, a przez to podatne na wpływy przeróżnych antychrześcijańskich „trendów i mód”, moralność tradycyjna jest ośmieszana, a „poważni politycy” wydają się rzecznikami społecznych patologii.
 
Czytaj dalej ➡

Źródło: udostepnijto.pl

Udostepnij.pl ➡️ Subskrybuj na YouTube

Udostepnij.pl - Dlaczego warto nas subskrybować?

Więcej…

Udostepnij.pl ➡️ na YouTube

🔴🔥 Rząd Tuska: Ukryte rozliczenia i powiązania, które mówią same za siebie

Więcej…

🔴🔥 Czy Donald Tusk powinien ustąpić i wyjechać do Niemiec? Polacy mają dość polityki pod dyktando Berlina!  

Więcej…

Ostatnio dodane ➡️ WIADOMOŚCI

Kłopoty Michała Kamińskiego za krytykę Tuska

Więcej…

Karol Nawrocki odpowiada na groźby niemieckiego europosła: Polska nie podda się szantażowi  

Więcej…

Ryszard Kalisz grozi Marcie Nawrockiej? „Immunitet jej nie obejmuje”

Więcej…