🔥 Pilne! Papież Leon XIV popiera abp Jędraszewskiego i odwołuje proboszcza Bazyliki Mariackiej

Papież odwołał polskiego księdza. Był proboszczem jednej z najbogatszych parafii w Krakowie

 
🔥 Pilne! Papież Leon XIV popiera abp Jędraszewskiego i odwołuje proboszcza Bazyliki Mariackiej

W zaskakującym zwrocie wydarzeń Papież Leon XIV podpisał dekret o odwołaniu ks. Dariusza Rasia, proboszcza Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Decyzja ta kończy wielomiesięczny spór między duchownym a metropolitą krakowskim, arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, który wcześniej próbował usunąć Rasia ze stanowiska, powołując się na nieprawidłowości finansowe w parafii.

Konflikt rozpoczął się w 2024 roku, gdy ks. Raś miał przyjmować darowizny i dotacje na renowację zabytków bez zgody kurii. Arcybiskup Jędraszewski początkowo wezwał go do rezygnacji, ale gdy duchowny odmówił, metropolita wydał dekret o jego odwołaniu. Ks. Raś nie poddał się i zaskarżył decyzję do Watykanu, który początkowo wstrzymał wykonanie dekretu, rozpoczynając własne postępowanie wyjaśniające.

Według nieoficjalnych informacji, za korzystnym dla proboszcza obrotem spraw stał kardynał Stanisław Dziwisz, który miał wykorzystać swoje wpływy w Rzymie. Jednak po wyborze nowego papieża sytuacja diametralnie się zmieniła – Leon XIV postanowił poprzeć stanowisko arcybiskupa Jędraszewskiego i podpisał dekret o odwołaniu ks. Rasia.

Na razie oficjalne powody tej decyzji nie zostały podane do publicznej wiadomości, ale sprawa budzi ogromne emocje wśród wiernych i duchowieństwa. Czy to koniec kariery ks. Rasia, czy może początek nowego etapu w jego walce o sprawiedliwość? 🔥

Udostepnij.pl ➡️ Subskrybuj na YouTube

Udostepnij.pl - Dlaczego warto nas subskrybować?

Więcej…

Udostepnij.pl ➡️ na YouTube

🔥 Przekonał Was Donald Tusk? Sławomir Mentzen: Mnie nie przekonał!

Więcej…

🛑🔥 Tylko wykształceni głosowali za Rafałem Trzaskowskim! Marcin Gortat zabrał głos w tej sprawie

Więcej…

Ostatnio dodane ➡️ WIADOMOŚCI

Nie żyje kibic reanimowany podczas meczu Finlandia – Polska. Ogromna tragedia!

Więcej…

Przykra niespodzianka czekała na Kalisza. Tak potraktował go tłum przed Zamkiem Królewskim

 

Kalisz wygwizdany przed Zamkiem Królewskim – tłum nie krył emocji

Po uroczystości wręczenia Karolowi Nawrockiemu zaświadczenia o wyborze na prezydenta, Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej, spotkał się z nieprzyjemną reakcją tłumu zgromadzonego przed Zamkiem Królewskim w Warszawie. Część osób zaczęła gwizdać, wyrażając swoje niezadowolenie wobec jego obecności.

Nagranie z incydentu szybko trafiło do mediów społecznościowych, gdzie udostępniła je posłanka PiS Anita Czerwińska. Wydarzenie wywołało falę komentarzy – jedni uznali to za wyraz społecznego sprzeciwu wobec działań PKW, inni za niepotrzebne zaostrzenie politycznych emocji.

Kalisz odniósł się do sytuacji, podkreślając, że Państwowa Komisja Wyborcza analizuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się 1 czerwca. Do 16 czerwca obywatele mają prawo składać protesty wyborcze do Sądu Najwyższego, który najpóźniej do 1 lipca ma wydać orzeczenie w sprawie ważności wyborów.

Muzyk The Beach Boys nie żyje. W lipcu miał zagrać koncert w Polsce

Więcej…